Ufukta Bilim Var Ama Kız Çocukları Yok!

Mart 27, 2021 - 14:15
Haziran 1, 2022 - 22:06
 326
Ufukta Bilim Var Ama Kız Çocukları Yok!

Ufukta Bilim Var Ama Kız Çocukları Yok! Ne Oldu? Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Ufukta Bilim Var Projesi”, “sadece erkek öğrencilere yönelik” eğitimler düzenlemektedir. Ne düşünüyoruz? Sadece erkek öğrencileri hedefleyen cinsiyetçi ve ayrımcı eğitim politikalarınızı asla kabul etmiyoruz! “Eğitim” kisvesi altında gerici fikirlerin çocuklara empoze edilmesine, genç nesillerin cinsiyetçi ve kadın düşmanı yetiştirilmesine ve kız çocuklarının eğitim faaliyetlerinden dışlanarak güçsüz bırakılmaya çalışılmasına sonuna kadar karşı çıkıyoruz! @tcmeb @tcsanayi Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 42. Maddesinde yer alan eğitimde eşitlik ve laiklik ilkesini hatırlatıyor ve acilen göreve çağırıyoruz! Bilimle uğraşmak kız çocuklarının da hakkıdır!Harekete Geçin Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 42. Maddesinde yer alan eğitimde eşitlik ve laiklik ilkesini hatırlatıyor ve acilen göreve çağırıyoruz! Bilimle uğraşmak kız çocukların da hakkıdır!


Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Ufukta Bilim Var Projesi”, “sadece erkek öğrencilere yönelik” eğitimler düzenlemektedir.


Sadece erkek öğrencileri hedefleyen cinsiyetçi ve ayrımcı eğitim politikalarınızı asla kabul etmiyoruz! “Eğitim” kisvesi altında gerici fikirlerin çocuklara empoze edilmesine, genç nesillerin cinsiyetçi ve kadın düşmanı yetiştirilmesine ve kız çocuklarının eğitim faaliyetlerinden dışlanarak güçsüz bırakılmaya çalışılmasına sonuna kadar karşı çıkıyoruz!


Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 42. Maddesinde yer alan eğitimde eşitlik ve laiklik ilkesini hatırlatıyor ve acilen göreve çağırıyoruz! Bilimle uğraşmak kız çocukların da hakkıdır!