Cinsiyetçilik için Saol!

Şubat 20, 2021 - 12:00
Haziran 1, 2022 - 22:24
 310
Cinsiyetçilik için Saol!

NE OLDU? OHBE Gıda İçecek A.Ş. tarafından piyasaya sürülen "Saol Vitamin Water" içecekleri "Men Power", "Women Fit", "Multi-V" ve "C+Mix" olmak üzere dört farklı içerikle sunuldu. Özellikle kadınlar ve erkekler için nedense ayrı hazırlanan içeceklerin paketlerinde oldukça cinsiyetçi ifadelere yer verildi. NE DÜŞÜNÜYORUZ? Piyasaya sürülen her yeni ürünle beraber satışları artırmak için kullanılan cinsiyetçi pazarlama stratejilerine bir yenisi daha ekleniyor. Kadın ve erkekler için ayrı tasarım ve içerik hazırlayan markanın ürün açıklamasında "komik ve samimi" olmak adına yer verdiği ifadeler samimi olmanın ötesinde ayrımcılık yaratan, cinsiyetçi niteliktedir. Saol Vitamin Water, "Kadınlar çiçektir ve çiçekler su ister" diyerek kadınlara narinlik, edilgenlik gibi çağrışımlar atarken, erkeklerin güçlü olması gerektiğini düşünerek "Men Power" ismini kullanıyorlar.İçeceklerin, tatların, renklerin bile cinsiyetimize göre pazarlanmasından usandık! Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın tercihlerimizin özgür bırakılması için mücadelemize devam ediyoruz. OHBE Gıda İçecek A.Ş'den Saol Vitamin ürünlerini cinsiyetçi ifadelere yer vermeden ve cinsiyetlendirmeden yeniden düzenlemesini talep ediyoruz! HAREKETE GEÇİN! Böyle "sulu" cinsiyetçi şakalar karşısında susmuyoruz ve susmayacağız! Sen de cinsiyet ayrımcılığına ve cinsiyet rollerinin yeniden üretilmesine karşı çıkmak istiyorsan eylemimize katılarak sesini duyurabilir ve harekete geçebilirsin!


OHBE Gıda İçecek A.Ş. tarafından piyasaya sürülen "Saol Vitamin Water" içecekleri "Men Power", "Women Fit", "Multi-V" ve "C+Mix" olmak üzere dört farklı içerikle sunuldu. Özellikle kadınlar ve erkekler için nedense ayrı hazırlanan içeceklerin paketlerinde oldukça cinsiyetçi ifadelere yer verildi.


Piyasaya sürülen her yeni ürünle beraber satışları artırmak için kullanılan cinsiyetçi pazarlama stratejilerine bir yenisi daha ekleniyor. Kadın ve erkekler için ayrı tasarım ve içerik hazırlayan markanın ürün açıklamasında "komik ve samimi" olmak adına yer verdiği ifadeler samimi olmanın ötesinde ayrımcılık yaratan, cinsiyetçi niteliktedir. Saol Vitamin Water, "Kadınlar çiçektir ve çiçekler su ister" diyerek kadınlara narinlik, edilgenlik gibi çağrışımlar atarken, erkeklerin güçlü olması gerektiğini düşünerek "Men Power" ismini kullanıyorlar.İçeceklerin, tatların, renklerin bile cinsiyetimize göre pazarlanmasından usandık! Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın tercihlerimizin özgür bırakılması için mücadelemize devam ediyoruz. OHBE Gıda İçecek A.Ş'den Saol Vitamin ürünlerini cinsiyetçi ifadelere yer vermeden ve cinsiyetlendirmeden yeniden düzenlemesini talep ediyoruz!


Böyle "sulu" cinsiyetçi şakalar karşısında susmuyoruz ve susmayacağız! Sen de cinsiyet ayrımcılığına ve cinsiyet rollerinin yeniden üretilmesine karşı çıkmak istiyorsan eylemimize katılarak sesini duyurabilir ve harekete geçebilirsin!