Meyve suyunu bile cinsiyetlere göre ayırma Pınar!

Ocak 27, 2021 - 14:00
Şubat 2, 2022 - 16:24
 49
Meyve suyunu bile cinsiyetlere göre ayırma Pınar!

NE OLDU? Pınar markası, kadınlara özel olduğunu iddia ettiği bir meyve suyunu satışa sundu ve tanıtımını “kadın rengi” olarak kabul edilen pembe tonları ile ve ürün pakedine el çantası sapı ekleyerek, yani cinsiyetçi klişeler kullanarak yaptı. NE DÜŞÜNÜYORUZ? Basın bültenlerinde meyve suyunun "içerdiği B6 vitaminin sindirime, B12 vitamininin sinir sistemine, B1 vitaminin beyin ve sindirim sistemine ve Biotin'in saçlara iyi geldiğini" belirten Pınar'a erkeklerin de sindirim ve sinir sisteminden, beyin ve saçtan mahrum olmadığını hatırlatmak ister; bu özellikleri ile bir meyve suyunun katiyen kadınlara özel olmadığını belirtmek isteriz. Meyve suyunun içerdiği melisa özlerinin rahatlatıcı özelliğinin, her gün kadınları taciz eden, onlara tecavüz eden, onları öldüren erkekler için daha uygun olacağını Pınar'a hatırlatmak ister, rahatlamaya asıl ihtiyacı olanın kadınlar olmadığını, aksine kadınların rahat bırakılmaya ihtiyacı olduğunu bilmelerini isteriz. HAREKETE GEÇİN! Sizler de Pınar’a tepkinizi dile getirmek istiyorsanız bunu sizler için hazırladığımız Tweet’i kendi hesabınızdan göndererek yapabilirsiniz.


Pınar markası, kadınlara özel olduğunu iddia ettiği bir meyve suyunu satışa sundu ve tanıtımını “kadın rengi” olarak kabul edilen pembe tonları ile ve ürün pakedine el çantası sapı ekleyerek, yani cinsiyetçi klişeler kullanarak yaptı

Basın bültenlerinde meyve suyunun "içerdiği B6 vitaminin sindirime, B12 vitamininin sinir sistemine, B1 vitaminin beyin ve sindirim sistemine ve Biotin'in saçlara iyi geldiğini" belirten Pınar'a erkeklerin de sindirim ve sinir sisteminden, beyin ve saçtan mahrum olmadığını hatırlatmak ister; bu özellikleri ile bir meyve suyunun katiyen kadınlara özel olmadığını belirtmek isteriz. Meyve suyunun içerdiği melisa özlerinin rahatlatıcı özelliğinin, her gün kadınları taciz eden, onlara tecavüz eden, onları öldüren erkekler için daha uygun olacağını Pınar'a hatırlatmak ister, rahatlamaya asıl ihtiyacı olanın kadınlar olmadığını, aksine kadınların rahat bırakılmaya ihtiyacı olduğunu bilmelerini isteriz.

Sizler de Pınar’a tepkinizi dile getirmek istiyorsanız bunu sizler için hazırladığımız Tweet’i kendi hesabınızdan göndererek yapabilirsiniz.