Kadınlar; güzellik, aile, ev, sağlık konularıyla ilgilenmek ve bunları bilmek zorunda değildir P&G!

Mart 18, 2021 - 14:00
Haziran 1, 2022 - 22:21
 316
Kadınlar; güzellik, aile, ev, sağlık konularıyla ilgilenmek ve bunları bilmek zorunda değildir P&G!

NE OLDU? P&G, #kadinlarbilir kampanyasıyla temizlik ürünlerini, bebek bezini ve epilasyon ürünlerini kadınlara özgüymüşçesine sunarak, çağdışı cinsiyet rollerini yine pekiştirdi ve cinsiyetçiliği iyi bildiğini gösterdi. Sitesinde sadece kadınlara özel “Mutlu aileniz için ipuçları ve eğlenceli etkinlik önerileri, mutfağınız için leziz ve pratik yemek tarifleri, sağlığınız ve güzelliğiniz için ilham veren yazılar, aylık ve haftalık burç yorumları” sundu. NE DÜŞÜNÜYORUZ? P&G Türkiye’ye sesleniyoruz: Kadınlar; güzellik, aile, ev, sağlık konularıyla ilgilenmek ve bilmek zorunda değildir ama cinsiyetçiliğin sonuçlarını iyi bilir! Ne gerçekdışı kalıplarınıza göre güzel ne anne ne de ev içi emek sunan olmak zorunda değiliz! HAREKETE GEÇİN! P&G’nin cinsiyet rolleri klişelerini yeniden üretmesine #CinsiyetçiliğiPandGbilir etiketi üzerinden tepki göstererek cinsiyetçiliğe karşı harekete geçebilirsiniz!


P&G, #kadinlarbilir kampanyasıyla temizlik ürünlerini, bebek bezini ve epilasyon ürünlerini kadınlara özgüymüşçesine sunarak, çağdışı cinsiyet rollerini yine pekiştirdi ve cinsiyetçiliği iyi bildiğini gösterdi. Sitesinde sadece kadınlara özel “Mutlu aileniz için ipuçları ve eğlenceli etkinlik önerileri, mutfağınız için leziz ve pratik yemek tarifleri, sağlığınız ve güzelliğiniz için ilham veren yazılar, aylık ve haftalık burç yorumları” sundu.


P&G Türkiye’ye sesleniyoruz: Kadınlar; güzellik, aile, ev, sağlık konularıyla ilgilenmek ve bilmek zorunda değildir ama cinsiyetçiliğin sonuçlarını iyi bilir! Ne gerçekdışı kalıplarınıza göre güzel ne anne ne de ev içi emek sunan olmak zorunda değiliz!


P&G’nin cinsiyet rolleri klişelerini yeniden üretmesine #CinsiyetçiliğiPandGbilir etiketi üzerinden tepki göstererek cinsiyetçiliğe karşı harekete geçebilirsiniz!