Tecavüzden mizah olmaz Leman Kültür!

Ekim 15, 2020 - 14:00
Haziran 1, 2022 - 23:19
 59
Tecavüzden mizah olmaz Leman Kültür!

Tecavüzden mizah olmaz Leman Kültür! Güncelleme Bugünkü Leman Kültür eylemimiz başarıyla sonuçlandı! Leman Kültür’ün CEO’su Kemal Şentürk, Twitter hesabından bir açıklama yaparak toplamda 21 adet masayı kaldırdıklarını ve bundan böyle kadına şiddeti eleştiren karikatürleri kullanacaklarını duyurdu. Eylemimize katılan herkese ve duyarlılığı için Kemal Şentürk’e teşekkürler! Ne oldu? Daha bundan 3 ay önce bir kafe zinciri olan Leman Kültür Özgecan Aslan’ın katledilmesi konusunda “hassasiyet” gösteren, bu aşağıdaki görseli paylaşmıştı. Ancak Leman Kültür Ankara – Bahçelievler şubesinin masalarında tecavüz üzerinden mizah yapan bu karikatür mevcut. Bu konu hakkında ne düşünüyoruz? Bu konu hakkında ne düşündüğümüzü uzun uzun yazabiliriz aslında; ama söylemek istediğimiz tek bir şey var: Bir insanlık suçu olan, ataerkinin en ağır silahlarından biri olan, insanların cinsel seçim hakkını ihlal eden tecavüzden mizah olmaz! Leman Kültür’ün tecavüz kültürünü mizah üzerinden daha fazla beslemeyerek, Ankara Bahçeli şubesinin masalarında basılı olan bu karikatürü acilen kaldırmasını talep ediyoruz! Aynı zamanda özür ve açıklama metni bekliyoruz! Harekete geç! Twitter’dan #TecavüzdenMizahOlmaz etiketine destek olarak, aşağıdaki Tweet’i Leman Kültür’e gönderebilirsiniz.


GÜNCELLEME

Bugünkü Leman Kültür eylemimiz başarıyla sonuçlandı! Leman Kültür’ün CEO’su Kemal Şentürk, Twitter hesabından bir açıklama yaparak toplamda 21 adet masayı kaldırdıklarını ve bundan böyle kadına şiddeti eleştiren karikatürleri kullanacaklarını duyurdu. Eylemimize katılan herkese ve duyarlılığı için Kemal Şentürk’e teşekkürler!

Daha bundan 3 ay önce bir kafe zinciri olan Leman Kültür Özgecan Aslan’ın katledilmesi konusunda “hassasiyet” gösteren, bu aşağıdaki görseli paylaşmıştı. Ancak Leman Kültür Ankara – Bahçelievler şubesinin masalarında tecavüz üzerinden mizah yapan bu karikatür mevcut.


Bu konu hakkında ne düşündüğümüzü uzun uzun yazabiliriz aslında; ama söylemek istediğimiz tek bir şey var: Bir insanlık suçu olan, ataerkinin en ağır silahlarından biri olan, insanların cinsel seçim hakkını ihlal eden tecavüzden mizah olmaz! Leman Kültür’ün tecavüz kültürünü mizah üzerinden daha fazla beslemeyerek, Ankara Bahçeli şubesinin masalarında basılı olan bu karikatürü acilen kaldırmasını talep ediyoruz! Aynı zamanda özür ve açıklama metni bekliyoruz!


Twitter’dan #TecavüzdenMizahOlmaz etiketine destek olarak, aşağıdaki Tweet’i Leman Kültür’e gönderebilirsiniz.