Kevser Mantı artık "Az konuşan bayan eleman" aramıyor!

Ekim 29, 2020 - 14:00
Şubat 2, 2022 - 16:31
 46
Kevser Mantı artık "Az konuşan bayan eleman" aramıyor!

Kevser Mantı artık “Az konuşan bayan eleman” aramıyor! Ne oldu? Bugün bize bir takipçimiz tarafından bir fotoğraf ulaştırıldı: İstanbul Güngören’deki Kevser Mantı lokantasının camında “Az konuşan bayan eleman aranıyor” yazılı bir iş ilanı vardı. Bu konu hakkında ne düşünüyoruz? Az veya çok konuşmak genetik bir özellik değildir, bu nedenden dolayı cinsiyet ile açıklanamaz. Bir erkek de tıpkı bir kadın gibi az veya çok konuşma özelliğini karakterinde barındırabilir. Cinsiyetçiliğin en küçük esprilerde dahi bu şekilde yer bulması komik olmamakla birlikte, aksine günlük hayattaki yansımasını net olarak gözler önüne serdiği için son derece endişe vericidir. Harekete geçtik! Yemek Sepeti ve Kevser Mantı Lokantası’nın sahibi ile yaptığımız olumlu diyaloğun ardından ilanın kaldırıldığını mutlulukla belirtmek isteriz. İlgisinden dolayı Yemek Sepeti’ne ve ilanı kaldırmakla kalmayıp bize vitrinin yeni halinin fotoğrafını gönderme inceliğini dahi gösteren Kevser Mantı Lokantası’na teşekkür ederiz. Ayrıca rahatsızlığımızı belirttiğimiz ve afişi kaldırmasını rica ettiğimiz lokanta sahibinin “Eğer fotoğrafı çekip size gönderen kişi hemen bana gelip bu rahatsızlığını belirtseydi kaldırırdım” ifadesini de sizlerle paylaşmayı borç biliriz. Harekete geçmekten asla çekinmeyin!


Bugün bize bir takipçimiz tarafından bir fotoğraf ulaştırıldı: İstanbul Güngören’deki Kevser Mantı lokantasının camında “Az konuşan bayan eleman aranıyor” yazılı bir iş ilanı vardı.

Az veya çok konuşmak genetik bir özellik değildir, bu nedenden dolayı cinsiyet ile açıklanamaz. Bir erkek de tıpkı bir kadın gibi az veya çok konuşma özelliğini karakterinde barındırabilir. Cinsiyetçiliğin en küçük esprilerde dahi bu şekilde yer bulması komik olmamakla birlikte, aksine günlük hayattaki yansımasını net olarak gözler önüne serdiği için son derece endişe vericidir.

Yemek Sepeti ve Kevser Mantı Lokantası’nın sahibi ile yaptığımız olumlu diyaloğun ardından ilanın kaldırıldığını mutlulukla belirtmek isteriz. İlgisinden dolayı Yemek Sepeti’ne ve ilanı kaldırmakla kalmayıp bize vitrinin yeni halinin fotoğrafını gönderme inceliğini dahi gösteren Kevser Mantı Lokantası’na teşekkür ederiz. Ayrıca rahatsızlığımızı belirttiğimiz ve afişi kaldırmasını rica ettiğimiz lokanta sahibinin “Eğer fotoğrafı çekip size gönderen kişi hemen bana gelip bu rahatsızlığını belirtseydi kaldırırdım” ifadesini de sizlerle paylaşmayı borç biliriz. Harekete geçmekten asla çekinmeyin!